Audioteka

Publikujemy tu linki do epizodów naszego autorskiego podcastu i innych plików audio zamieszczonych na tej stronie. Niestety telepatyczne przekazy są objęte prawem autorskim, więc nie możemy wykorzystać ich pełnego tekstu, przekształcić w format audio i opublikować na naszej stronie. Dlatego proponujemy zapoznać się ze wskazówkami widniejącymi poniżej: “Chcę posłuchać telepatycznych przekazów i artykułów w wersji audio. Co mogę zrobić?”

Podcast

2022

Chcę posłuchać telepatycznych przekazów i artykułów w wersji audio. Co mogę zrobić?

Ze względu na powszechną dostępność narzędzi typu TTS (Text-to-speech), które potrafią w przyjazny dla ucha sposób przeczytać na głos tekst w języku polskim, postanowiliśmy dołączyć audio tylko do wybranych części tej strony. W zamian dzielimy się wskazówkami, jak możecie sami na własne potrzeby przekształcić wybrane przez was przekazy i artykuły na format audio.

Jeśli tekst przekazu widnieje na naszej stronie lub na stronie L/L Research, możecie skorzystać z następujących opcji:

Opcja pierwsza

Jednym z najprostszych rozwiązań jest włączenie funkcji ułatwienia dostępu w ustawieniach telefonu. Ta opcja przeczyta nagłos każdy zaznaczony tekst lub całą zawartość strony internetowej wraz z opisami zdjęć i innych elementów. Pozwala na wybór głosu lektora i szybkość mówienia, ale często brzmi dość nienaturalnie i ma tendencje do zacinania się.

Opcja druga

Większość przeglądarek oferuje funkcję lektora, który przeczyta tekst znajdujący się na stronie internetowej. Jednak te narzędzia nie są sobie równe, niektóre wymagają instalacji dodatkowego rozszerzenia lub subskrypcji do płatnego planu. Część z tych rozszerzeń w ogóle nie obsługuje języka polskiego, więc będzie dla was kompletnie bezużyteczna. Bazując na naszym osobistym doświadczeniu, możemy polecić tylko jedną przeglądarkę, Microsoft Edge, która ma tę funkcję wbudowaną i nie wymaga skomplikowanej konfiguracji.  

Więcej informacji na temat czytnika imersyjnego i funkcji czytaj na głos możecie znaleźć ⇒tu.

Opcja trzecia

Powstaje coraz więcej aplikacji na telefon typu TTS, które w swojej ofercie mają obsługę języka polskiego i mogą pochwalić się płynną naturalną wymową. Możemy w nich odtwarzać całe dokumenty tekstowe i obszerne ebooki (bez problemu możecie przesłuchać dwa tomy “Kontaktu z Ra”). Po kilku latach testowania różnych aplikacji na pewno możemy polecić @Voice Aloud Reader, którą osobiście używamy. Natural Reader jest dostępna zarówno na telefony z systemem Android, jak i iOS; T2S dla systemu Android;  Voice Aloud Reader dla iOS. One wszystkie mają w ofercie darmową subskrypcję, która jest wystarczająca do codziennego użytku i odtwarzania długich dokumentów tekstowych. 

Opcja czwarta

Możesz także wygenerować plik audio używając jednej z TTS platform. Wystarczy skopiować tekst, który nas interesuje i wkleić go na stronie wybranej przez nas platformy. BeyondWords ma w swojej ofercie darmowy plan, który pozwala na przekształcenie 30 tysięcy znaków miesięcznie na naturalnie brzmiące audio. Jest to wystarczające na wygenerowanie audio o długości około 35 minut. Alternatywą może być mniej zaawansowana platforma, Voice Maker, której darmowy plan jest dość ograniczający, iż pozwala na przekształcenie tekstu o maksymalnej długości 250 znaków. Jednak płatne subskrypcje są zdecydowanie bardzo atrakcyjne.

Pamiętaj jednak, że materiały prezentowane na tej stronie są objęte prawem autorskim. Przed publikacją lub dystrybucją tak powstałych plików audio, musisz uzyskać zgodę autora oryginalnych materiałów, które zostały użyte do wygenerowania tych właśnie plików.