1974

4 Styczeń 1974

Jesteśmy zasmuceni, ponieważ jest nam bardzo przykro widzieć ludzi tak nieszczęśliwych, jak wasi ludzie. Moi przyjaciele, nie musicie być nieszczęśliwi. Trzeba być niezwykle ekstatycznym przez cały czas, ponieważ ten sposób został zaplanowany przez naszego Stwórcę. Kiedy zrozumie się, że wszystkie rzeczy są jednym i nie jest możliwe służyć czemukolwiek bez służenia sobie, wtedy stan ekstazy, o którym mówimy stanie się rzeczywistością.  

6 Styczeń 1974

Widzicie, moi przyjaciele, rzeczywiście jest napisane, że aby znaleźć, trzeba szukać. Taki jest schemat rzeczy w tym czasie. Wszystkie nasze wysiłki zostały skierowane na urzeczywistnienie tego prostego stwierdzenia: “Szukajcie, a znajdziecie.” Jak myślicie, czemu jesteśmy tak nieuchwytni? To była mądrość, moi przyjaciele, trzeba szukać, aby znaleźć.  

Zrozumiecie tę mądrość, jeśli o tym pomyślicie. Jest to bardzo stary i wypróbowany system wywoływania wzrostu świadomości jednostki, gdyż tylko ona sama może wywołać wzrost swojej świadomości.

7 Styczeń 1974

Wasi ludzie są w pewnym rodzaju wyjątkowi. Odwiedziliśmy inne planety i nawiązaliśmy kontakt w ten sam sposób, co z wami i zostaliśmy wysłuchani, ponieważ oni rozpoznali prawdę, kiedy ją usłyszeli. Wydaje się, że ludzie na waszej planecie nie rozpoznają prawdy tak łatwo, jak inne ludy, o których właśnie mówiłem. Mieszkańcy waszej planety są całkiem zahipnotyzowani fałszywą iluzją, którą sami stworzyli. We wcześniejszym okresie waszej historii znacznie więcej z waszych ludzi zwróciłoby uwagę na nasze słowa, ponieważ byli oni, jak można by powiedzieć, bardziej przesądni w tamtym czasie.

8 Styczeń 1974

To jest powód, dla którego jesteście tutaj teraz. To jest powód twojego wyboru. Służba, moi przyjaciele, jest bardzo naturalna. To jest ścieżka Stwórcy. To jest plan stworzenia. Wszystko w stworzeniu sprawuje służbę. Roślinność, która jest obfita na waszej planecie, spełnia swoją posługę. Ale wasi ludzie to ignorują. Zwierzęta na waszej planecie sprawują służbę, ale to również w dużej mierze jest ignorowane. Kwiaty, samo powietrze, woda, sprawują służbę, ale to jest ignorowane. Gdyby zostałoby to w pełni wzięte pod uwagę, stałoby się oczywiste, że wszystko w stworzeniu jest po to, aby sprawować służbę.  

10 Styczeń 1974

My z Konfederacji Planet w Służbie Nieskończonego Stwórcy jesteśmy wielce skorzy dołączyć do was, mieszkańców powierzchni tej planety, by nieść tu światło i miłość ludziom, którzy tak bardzo tego pragną. Oczywiście w tym czasie na waszej powierzchni są tacy, którzy nie chcą tego światła i tej miłości. W tym szczególnym czasie nie możemy zrobić nic dla tych, którzy tego nie chcą, ponieważ nie uwierzą w to, co mamy im do zaoferowania. W tym przypadku nie będzie sposobu, aby im pomóc, ponieważ jest koniecznym faktem mechanizmu tego stworzenia, że jednostka musi wyewoluować w sobie zrozumienie swojego działania. 

12 Styczeń 1974

Ten stan kwestionowania, szukania i myślenia o rzeczach jest dokładnie stanem, który chcieliśmy wywołać przez nasz raczej mglisty kontakt. Zawsze jest bardziej satysfakcjonujące, jeśli jednostka odkryje coś przez własny wysiłek niż gdyby została nauczona jakiejś zasady. Aktywność umysłowa potrzebna jednostce do poszukiwania i odkrywania podstawowych prawd o stworzeniu daje jej czas na przemyślenie i zbadanie własnego punktu widzenia na każdą z zaproponowanych jej propozycji.  Skutkuje to zrozumieniem tych propozycji, które przewyższa każde zrozumienie, które mogłaby osiągnąć, gdyby zostały one przedstawione jednostce w stosunkowo krótkim czasie.