Zaczynajmy

Byłoby nam ciężko mówić o Prawie Jedności i dyskutować na tematy zawarte w materiałach pochodzących od L/L Research bez uwzględnienia podstawowych informacji na temat tej organizacji i początków jej istnienia. Nasza grupa zawdzięcza jej i jej członkom tak wieleJesteśmy kompletnie oddzielnym i niezależnym podmiotem, ale nie byłoby naszej grupy, ani tej strony, gdyby nie wieloletnie wysiłki L/L Research w gromadzeniu i rozpowszechnianiu przekazów Konfederacji Planet w Służbie Nieskończonego Stwórcy.

Początki

Założyciele, Główne Kanały, Autorzy

Organizacja L/L Research, w formie jaką ją znamy obecnie, została zapoczątkowana przez trzech duchowych poszukiwaczy: Carlę L. Rueckert, Dona Elkinsa i Jima McCartiego. Wykiełkowała z badań, które Don Elkins rozpoczął w 1955 roku, nad tym, co można by ogólnie nazwać, zjawiskami paranormalnymi. W latach 70. badania przerodziły się w udany eksperyment nad telepatyczną komunikacją z istotami przedstawiającymi się jako członkowie Konfederacji Planet w Służbie Nieskończonego Stwórcy. Organizacja jest znana na całym świecie ale jej operacyjna siedziba mieści się w domu mieszkalnym zlokalizowanym w USA, w Louisville, Kentucky. >>więcej na temat historii i początków L/L Research (j. ang)
następny rozdział..

Kontakt z Ra

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych materiałów organizacji L/L Research jest kontakt z istotami z szóstej gęstości, które nazywają siebie Ra. Sesje odbywały się w latach 1981-1984 i zostały zainicjowane, gdy Jim McCarty, po dwóch latach uczęszczania w spotkaniach, dołączył do grupy. Był to kontakt zupełnie inny od poprzednich ze względu na sposób w jaki dochodziło do przekazów. Osoba, która wymawiała wiadomości, znajdowała się w stanie transu i po przebudzeniu nie pamiętała ich treści. Łącznie 106 sesji zostało udokumentowanych w formie nagrań audio, a następnie spisanych i wydanych początkowo jako pięciotomowy zbiór, a po ponownej edycji, jako dwutomowa książka i audiobook.

Polskojęzyczne tłumaczenie jest dostępne pod tytułem “Kontakt z Ra: Nauczanie Prawa Jedności” i opublikowane w formacie PDF na stronie organizacji.

Możecie także znaleźć listę wszystkich sesji, pełen tekst z towarzyszącymi mu oryginalnymi nagraniami (w języku angielskim) na pl.lawofone.info. Jest to niezastąpione źródło informacji związanych z tematyką Prawa Jedności, iż to jest jedyna strona, która otrzymała zgodę od L/L Research na ponowną publikację materiałów chronionych prawem autorskim.

CIĄG DALSZY...

Działania organizacji

L/L Research od początku swojego istnienia regularnie organizuje spotkania medytacyjne w kręgu doświadczonych “instrumentów”, jak i oddzielne sesje przeznaczone dla osób, które dopiero uczą się technik odbierania wiadomości drogą telepatyczną. Większość z tych sesji została udokumentowana i udostępniona do pobrania w formacie PDF na oficjalnej stronie llresearch.org. Od roku 1972 biblioteka urosła do ponad 1600 dokumentów dostępnych w języku angielskim i wielu innych językach obcych. Możecie znaleźć przekłady na język niemiecki, hiszpański, portugalski, czeski, francuski, rosyjski, bułgarski, włoski, serbski, rumuński i wiele innych, które zostały przesłane przez wolontariuszy. Jest jeszcze niewiele materiałów w języku polskim, ale i to powoli się zmienia. 

W ciągu wielu lat powstały także książki o naturze biograficznej, opowiadania, tomiki poezji i poradniki, których autorami są członkowie organizacji.

Poza tradycyjnymi mediami społecznościowymi takimi, jak Instagram, Facebook YouTube funkcjonuje także blog, na którym Jim publikuje dzienne posty i forum dyskusyjne przeznaczone dla duchowych poszukiwaczy.

Odbywają się także cykliczne spotkania, w większym gronie, w formie warsztatów i “sympozjów”. Można zapoznać się z obecnym kalendarzem wydarzeń i pobrać transkrypcje z poprzednich spotkań na oficjalnej stronie.

Kontynuacja

Nowa generacja

Nowe pokolenie poszukiwaczy przejęło pałeczkę po oryginalnych założycielach L/L Research. Jim jest ciągle zaangażowany w działania organizacji, ale niestety Don i Carla już opuścili ziemską egzystencję.

W obecnym czasie także Austin i Gary z pomocą Trishy, czuwają nad funkcjonowaniem organizacji jako jej wewnętrzny personel. Co roku są wspierani przez rzeszę wolontariuszy, którzy angażują się w szereg działań tak różnych, jak tłumaczenie transkrypcji przekazów, budowanie i zarządzanie stroną internetową, prowadzenie i uaktualnianie treści w mediach społecznościowych, pomoc w organizacji spotkań i wiele innych. L/L Research corocznie publikuje listę wolontariuszy, którzy regularnie wnoszą wkład w działanie organizacji.

Jeśli czujesz potrzebę wparcia L/L Research możesz się skontaktować z jej personelem, używając danych kontaktowych z tej strony.